VIDEO/ Kukësi bën detyrën, triumfon dhe Kastrioti

schedule17:14 - 8 Tetor, 2022

schedule 17:14 - 8 Tetor, 2022

Eshtë mbyllur dhe java e 7 e Abissnet Superiore. Kukësi ka fituar 2-0 në shtëpi ndaj Bylis me golat e Ferreira, dhe Taipi.

Verilindorët mbeten në vendin e 8 me 8 pikë, ndërsa Bylis renditet i 4 me 11 pikë.

Në ndeshjen tjetër Kastrioti mposhti 2-1 Teutën. Miqtë shënuan të parët me Karabecin, por golat e Karakaci dhe Morbeck i dhuruan suksesin vendasve.

Kastrioti ngjitet në vendine 7 me 9 pikë, ndërsa Teuta mbetet në fund me vetëm 4 pikë.  Shiko golin e Teutes. Shiko golin e Kastriotit. Shiko golin e 2 te Kastriotit Shiko golin e Kukesit. Shiko golin e 2 te Kukesit. /G.D abcnews.al/