Kukës, nis aksioni për pastrimin e bregut të liqenit të Fierzës

schedule17:30 - 2 Maj, 2019

schedule 17:30 - 2 Maj, 2019

Në ditën ndërkombëtare të Drinit ka nisur aksioni  për pastrimin e bregut të Liqenit të Fierzës. nga mbeturinat plastike. Në këtë aksion  janë angazhuar nxënësit e shkollave të Bashkisë Kukës.

Drejtori i Drejtorisë Rajonale të Arsimit Skënder Ahmeti, theksoi se në kuadër të proçesit të edukimit është një detyrë e përditshme për ndërgjegjësimin dhe sensibilizimin e komunitetit për të parandaluar hedhjen e mbeturinave në liqenin e Fierzës./ABC News Albania 24/7