Kujdes me kë rrethoheni, 2 shenjat e Horoskopit që pretendojnë se kujdesen për të tjerët

schedule10:12 - 13 Korrik, 2022

schedule 10:12 - 13 Korrik, 2022

Ata kujdesen për veten mbi të gjithë dhe gjithçka. Mos besoni gjithçka që ju thonë. Interesi i tyre nuk është edhe aq ekzistent. Mund të shfaqin një fytyrë simpatike përballë jush, por brenda vetes po mendojnë sesi mund t’i largohen sa më shpejt “dramës”.

Le të shohim pak më poshtë për cilat dy shenja po flasim:

SHIGJETARI

Shigjetari dëshiron të tregojë se është i interesuar për të gjithë dhe se në përgjithësi është një person me qëndrim dhe qëndrim optimist, megjithatë nuk është edhe aq psikotik. Krejt e kundërta. Ai është një festë e madhe dhe humori i tij mund të ndryshojë shumë lehtë. Për shkak se ai nuk dëshiron të zhgënjejë ata që e rrethojnë dhe të shfaqet si “fëmija i keq”, ai do të pretendojë se kujdeset, dëgjon dhe kupton personin me të cilin po flet, kur në fakt as që do të kujtojë se çfarë thanë ata, sapo kanë kaluar pesë minuta nga përfundimi i bisedës së tyre.

UJORI

Ujori është akuzuar shumë herë se sa të ftohtë janë si person dhe kjo pikëpamje nuk është larg së vërtetës. Do ta shihni atë të jetë komunikues, duke u buzëqeshur të gjithëve dhe duke folur me të gjithë, duke treguar se kujdeset dhe kujdeset për ta, kur në të vërtetë ai nuk i jep një mallkim për atë që ata mendojnë apo si ndihen. Ujori në përgjithësi ndërton një “mur” emocional mes tyre dhe atyre që i rrethojnë në mënyrë që të ndihen të sigurt dhe të mbrojtur. Kur dikush kërkon ngushëllimin e tij, nga njëra anë për të mos u dukur keq, do ta japë dhe do të buzëqeshë, por kjo është e gjitha shtirje dhe asgjë më shumë./abcnews.al