Kualifikimi i Laçit, Meta: Super, urime këtij ekipi fantastik dhe me karakter

schedule22:46 - 29 Korrik, 2021

schedule 22:46 - 29 Korrik, 2021

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta  ka reaguar pas kualifikimit historik të Laçit në raundin e tretë të ”Conference League”.

Kreu i shtetit përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka uruar ekipin për fitoren.

”Super Laçi”, shkruan Meta, teksa e cilëson ekipin verior fantastik dhe me karakter.

Laçi barazoi 0-0 në Rumani ndaj Universitae Craiova për të ruajtur avantazhin 1-0 të ndeshje së parë. Bashkë me Teutën janë dy ekipet e vetme shqiptare që do të vijojnë aventurën në turin tjetër të ”Conference League. /abcnews.al