Ku do të jetojë Cristiano Ronaldo pas daljes në pension?

schedule20:45 - 29 Mars, 2023

schedule 20:45 - 29 Mars, 2023

Cristiano Ronaldo aktualisht jeton me familjen e tij në Riad të Arabisë Saudite, ku futbollisti luan për Al-Nassr. Ata kanë jetuar më parë në Madrid, Torino dhe Mançester.

Shumë pyesnin se çfarë i pret e ardhmja për portugezin 38-vjeçar dhe familjen e tij kur të dalë në pension. Georgina Rodriguez zbuloi në sezonin e ri të serialit të saj në Netflix I Am Georgina se ata zgjodhën Lisbonën.

“Lisbona është qyteti ku ne do të jetojmë me familjen tonë në të ardhmen”, tha vajza.

Botimi spanjoll Cuatro pretendon se çifti po ndërton një rezidencë në Quinta da Marinha. Ata gjithashtu kanë një apartament në zonën më të shtrenjtë të Lisbonës. Dikur ishte apartamenti më i shtrenjtë në historinë e qytetit, që kushtonte pak më shumë se 7 milionë euro.

Rezidenca duket si shtëpia më e përshtatshme për Cristiano Ronaldon dhe Georgina Rodriguez. Ajo është e rrethuar nga Parku Natyror Sintra-Cascais dhe do t’i lejojë çiftit të shijojë një pamje të bukur të Oqeanit Atlantik. /G.D abcnews.al/