Kryeministri Rama tregon arsyen pse Meta zgjodhi 13 Tetorin

23:04 | 27/06/201923:040

Kryeministri Edi Rama, i pranishëm në Fier, nga ku po zhvillon takimin elektoral të radhës, ndërsa komentoi vendimin e Presidentit Meta për të dekretuar 13 tetorin si data e zgjedhjeve lokale, tha se Presidenti zgjodhi këtë datë “se është dy ditë para ditëlindjes së njishit”, duke iu referuar ish-kryeministri Sali Berisha.

Rama shtoi më tej se e kishte parashikuar që Meta do të dekretonte një datë të re, pasi, sipas tij, “çmendurisë së parë do i pasonte e dyta”.

“E parashikova që do flitej për një datë të re, po i thash baba Xhikes, mos rri drejtë se jam gjithmonë para teje. Të jesh tre hapa para tyre nuk është ndonjë zgjuarsie madh ese janë komplet bosh. Po e kam ditur se çmendurisë së parë do i pasonte et dyta, unë e parashikova, tha 20 tetor. E ka vënë 13 tetorin se është dy ditë para ditëlindjes njishit, po prap është ters se ka zgjedhur  13 po doktorit i bie të martën ditëlindjen. Kjo është e dhimbshme, po me këta karagjozë ne duhet edhe të qeshim sepse historia e këtij karagjozllëku do mbahet mend gjatë”, tha Rama./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono