EMRAT/ Kryemadhi në tre qarqe, këta janë të gjithë kandidatët e LSI-së për zgjedhjet e 25 prillit

schedule10:51 - 8 Mars, 2021

schedule 10:51 - 8 Mars, 2021

Kryetarja e LSI-së ka publikuar listat e kandidatëve të kësaj partie në qarqet e vendit.

‘Jam shumë e lumtur që ky proces ishte një proces shumë i shëndetshëm, shumë transparent dhe që krijoji një moment bashkimi të jashtëzakonshëm vlerash shoqërore, profesionale dhe morale. Kjo skuadër e madhe, që do të përfaqësojë Lëvizjen Socialiste për Integrim në të gjithë vendin, do të drejtojë shqiptarët drejt ndryshimit që të gjithë presim me padurim, për përmbysjen e një klike qeveritare antipopull, antishtet dhe antivlera. Këta të rinj dhe të reja, burra dhe gra plot vullnet e të palodhur, janë garanci për një garë fituese dhe të shkëlqyer si dhe për një qeverisje të mirë dhe të drejtë për qytetarët dhe për vendin.’- tha Kryemadhi.

Ashtu siç kishte paralajmëruar, Kryemadhi kandidon në tre qarqe të vendit. Ajo është e para në listën e Tiranës, Fierit dhe Elbasanit. Ndërkohë, vlen të theksohet fakti se Kryemadhi ka listuar si të fundit në qarkun e Tiranës, Brisida Shehajn, ish-drejtoreshën e Tatimeve që u largua nga PS dhe kaloi tek LSI.

 

Kandidatët

Berat
Ardit Çela
Blenard Nonaj
Esmerdala Qiorko
Petrit Sinal
Ilir Oboni
Lefter Maliqi
Esmeralda Hoxha
Shkëlqim Tafa

Lexo edhe: I shtati në listën e LSI-së në Berat, çfarë synon Lefter Maliqi dhe sekreti pas këtij vendimi?

Durrës
Elona Guri
Bahri Shaqiri
Eno Karapici
Shemsi Prençi
Kontiana Kuçi
Hysni Caca
Bujar Dhima
Rexhina Leka
Gazmir Tahiri
Ramadan Topuzi
Berinda Bulku
Eraldo Luku
Durim Hoçja
Daniela Tema
Artur Baku

Dibra
Hajri Laçi
Blendi Gurra
Luljeta Skurra
Merita Hoxha
Bora Kaci
Altin Koltraka

Elbasan
Monika Kryemadhi
Altin Toska
Ermir Gjinishi
Vladimir Muka
Sokol Skura
Miranda Rira
Mimoza Trimi
Klaudia Krasnika
Dylber Dervishi
Sindi Laloshi
Artur Topi
Franko Hakilja
Sindi Qafleshi
Saimir Kumria
Emirjan Mekshi

Fieri
Monika Kryemadhi
Kejdi Mehmetaj
Klajd Bogdani
ASrben Çuko
Alma Mailja
Ardian Alushi
Sarjola Janko
Juard Myftaraj
Kristian Kina
Lusida Muho
Jetnor Krakolli
Renato Basholli
Blerta Progonati
Emiljano Braka
Maringlen Shehaj
Migena Idrizaj
Sotir Zarka
Besmir Gropa

Gjirokastër

Vangjel Tavo
Myrvete Asqeri
Elton Ismaili
Albert Mala
Erald Alika
Freskida Çako

Korçe
Endrit Brahimllari
Gentian Çala
Brunila Paskali
Petrika Mele
Thanas Poçi
Ismeralda Sejdolli
Avni Spaholli
Ergin Cikopani
Suela Dinellai
Leons Hasanaj
Marjeta Biba
Pandi Jani

Kukës
Erblin Bulica
Fiqireta Çela
Arbër Arifaj

Lezha
Viktor Tusha
Ertila Nikolla
Petrit Gjoni
Dila Prenga
Ded Ndreca
Adelajda Gega
Erduart Bardhoku
Algerta Shabani
Emiljano Gjonaj

Tiranë
Monika Kryemadhi
Erisa Xhixho
Petrit Vasili
Klajda Gjosha
Përparim Sppahiu
Edmond Haxhinasto
Floida Kërpaçi
Nora Malaj
Klevi Pojana
Silva Caka
Besnik Jaka
Aldi Fusha
Eriona Bixha
Faik Basha
Blerti Liça
Petrit Bare
Viron Bezhani
Esmeralda Demiraj
Arben Muçaj
Sokol Ponari
Elona Dhima
Etjon Joka
Lemi Muçaj
Melisa Cahani
Vojo Bregu
Agron Karaj
Sara Kaho
Ardian Hasalami
Denis Hidri
Iva Ccarçiu
Eralda Gaja
Klodian Doka
Nikoleta Peti
Alert Rroko
Arben Rroko
Brisida Shehaj

Lexo edhe: Braktisi Ramën për LSI-në, Kryemadhi e liston të fundit në Tiranë Brisida Shehajn

Vlora
Luan Rama
Grisejda Myslymi
Dhimitraq Lapa
Dnikes Bushaj
Ferdinand Aligjoni
Liri Dëma
Gjergji Mano
Entela Shkurti
Anxhela Shenaj
Joana Ruçi
Everton Shehaj
Ilir Hysi

Shkodra
Agron Çela
Edmond Ndou
Lindita Reçi
Ilir Hyseni
Erlinda Kavaja
Melisa Brojaj
Sonela Radohima
Elsidita Selaj
Hashim Tafilaku
Elmira Zefi
Elvis Metani
Jalldiz Kasdtrati

Në përfundim, Kryemadhi kërkoi nga qytetarët që të verifikojnë emrat emrat në listat e votimit. “Janë listat përfundimtare tani. Zyrat tona do të jenë të hapura dhe në kontakt me qytetarët për verifikimin e listave dhe emrave që në 25 prill asnjë votë të mos i mungojë kutisë së votimit”, tha Kryemadhi.  /abcnews.al