Krisja me De Laurentiis, Ancelotti kërkohet nga ekipi surprizë!
Carlo Ancelotti

12:06 | 06/11/201912:060

Napoli nuk po kalon një periudhë të mirë kohët e fundit. Pas humbjes me Romë-n, napoletanët barazuan në ‘Sao Paolo’ 1-1 me Red Bull Salzburg në Champions League. Trajneri Ancelotti u largua i irrituar nga stadiumi duke mos u prononcuar për mediat pas ndeshjes. Lojtarët nuk e respektuan vendimin e presidentit Laurentiis për qëndrimin në kampin stërvitor, duke shkaktuar një kaos total në ekip.

Trajneri italian, duke parë dhe situatën jo të mirë, po tundohet për një eksperiencë të re në Argjentinë. Sipas ‘Fox Sports’ italianin po e kërkon ekipi i Boca Junior-s. Klubi legjendar për momentin ndodhet në vendin e 4 në renditje dhe e kërkon Ancelottin që nga janari i vitit 2020.

Carlo Ancelotti është në kontratë me Napolin deri në fundin e këtij sezoni. Ofertat nuk mungojnë, ku e fundit vjen nga Argjentina. Italiani ka fituar gjithçka në Itali, Angli, Francë dhe Spanjë dhe mund ta bëjë të njëjtën gjë dhe përtej oqeanit, ku do të gjente edhe Daniele De Rossin. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono