Krimi përballë politikës

schedule14:10 - 7 Tetor, 2017

schedule 14:10 - 7 Tetor, 2017

Deklaratat e forta të Ambasadorit amerikan në Tiranë Donald Lu, mbi fuqinë që ka marrë krimi i organizuar në vend, ishin zhvillimi që nisi javën e kaluar politike, por që sensibilizoi më shumë median se politikën. Përse politika e ka të vështirë të përballet me këtë temë dhe përse ambasadori amerikan e riktheu në vëmendje?.