Krimi makabër në Deçan, reagon ambasada amerikane

schedule10:37 - 27 Nëntor, 2021

schedule 10:37 - 27 Nëntor, 2021

I ngarkuari me punë në ambasadën e ShBA-së në Prishtinë, Nicholas Giacobbe është shprehur i tronditur nga krimi i rëndë që ndodhi mbrëmë në Gllogjan.

Giacobbe u ka shprehur ngushëllime familjeve teksa shton se autoritetet po punojnë që autorët t’i sjellin shpejt para drejtësisë.

“I tronditur nga sulmi i dhunshëm ndaj studentëve në Gllogjan. Autoritetet po punojnë për të sjellë autorët shpejt para drejtësisë. Ngushëllimet më të thella për familjet e viktimave dhe i uroj të lënduarve shërim të shpejtë”, ka shkruar ai. /Abcnews.al