Turqi, krim i rëndë në familje. Babai vret tre fëmijët dhe më pas veten

schedule09:50 - 28 Janar, 2023

schedule 09:50 - 28 Janar, 2023

Një krim i rëndë ka ndodhur në Turqi. Sipas mediave vendase, bëhet me dije se një burrë ka vrarë tre fëmijët e tij dhe më pas veten. Gjithccka ka ndodhur pasi gruaja doli nga shtëpia.

Ngjarja ndodhi në një banesë në rrugën Selahaddin Eyyubi. Policia e cila ka hyrë me vështirësi në banesë ka gjetur  kufomat e burrit dhe tre fëmijëve të tij, dy djem dhe një vajzë.

Sipas deklaratës së bluve, burri i cili po punonte në një kantier të vendosur, kishte probleme familjare dhe psikologjike, dhe vrau tre fëmijët e tij dhe më pas kreu vetëvrasje./abcnews.al