“Kostoja e jetesës e papërballueshme”, Basha: Koha për 1 qeveri që mendon për xhepat e shqiptarëve

schedule08:50 - 14 Janar, 2021

schedule 08:50 - 14 Janar, 2021

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha shprehet se ndërsa kryeministri Rama dhe ministrat shumëfishojnë pasurinë, Shqipëria varfërohet.

Në një postim në mediat sociale, ndërsa ilustron se 40 për qind e shqiptarëve jetojnë me më pak se 4.19 dollarë për frymë, Basha shkruan se papunsia është shtuar dhe kostoja e jetesës është bërë e papërballueshme.

Sipas kryedemokratit, ka ardhur koha për një qeveri që kujdeset për njerëzit.

POSTIMI

Ndërsa Rama dhe ministrat e tij shumëfishojnë pasuritë e tyre, Shqipëria varfërohet. Papunësia është shtuar, kosto e jetesës është bërë e papërballueshme. Ka ardhur koha për një qeveri që kujdeset për njerëzit. Ka ardhur koha për një qeveri që kujdeset për xhepat e shqiptarëve dhe jo të Ramës dhe ministrave të tij.

<div

Ndërsa Rama dhe ministrat e tij shumëfishojnë pasuritë e tyre, Shqipëria varfërohet. Papunësia është shtuar, kosto e…

Posted by Lulzim Basha on Wednesday, January 13, 2021

>