Konfirmohet rasti i parë me koronavirus në një tjetër shtet evropian

schedule22:49 - 26 Shkurt, 2020

schedule22:49 - 26 Shkurt, 2020

Norvegjia regjistron rastin e saj të parë me koronavirus.  Agjencia e shëndetit publik në vend ka konfirmuar lajmin.

Personi i i fekruar u kthye nga Kina në fund të javës së kaluar dhe është izoluar në shtëpi. Ndërkaq, personi nuk ka gjasa të ketë infektuar të tjerët, tha agjensia.

Sitiata më alarmante nga koronavirusi është momentalisht në Itali, ku janë shënuar 12 viktima dhe qindra të infektuar. /abcnews.al