Konfirmohen 8 raste të reja me koronavirus në spitalin e Beratit

schedule11:38 - 6 Gusht, 2020

schedule 11:38 - 6 Gusht, 2020

Në spitalin e Beratit janë konfirmuar 8 raste të reja me të infektuar me Covid-19. Burime për abcnews.al bëjnë me dije se të infektuarit janë 5 infermiere në Pediatri, Kirurgji dhe Urgjencë.

Ndërsa, 3 janë: një punonjës magazine, një oksigjenist dhe një punonjës kaldaje.

Po ashtu një rast është në Drejtorin% e Tatim Taksave. Mësohet se ky i fundit është infektuar se bashku me gruan dhe janë të karantinuar prej 4 ditësh në banesë. /abcnews.al