Konfirmohen 73 raste të reja me koronavirus në Serbi

schedule16:06 - 26 Mars, 2020

schedule 16:06 - 26 Mars, 2020

73 raste të reja janë konfirmuar pozitive të prekur nga koronavirusi në Serbi duke e çuuar në 457 numrin e përgjithshëm të personave të infektuar.

mediat vendase bëjnë me dije se nga raporti i fundit i realizuar në Serbi ku janë testuar 295 individëve, 73 prej të cilëve ishin pozitivë dhe 222 negativë.

Ndërkohë deri më tani si pasojë e koronavirusit kanë humbur jetën 7 persona ne Serbi./abcnews.al