Konferenca Episkopale Italiane del kundër festivalit Sanremo

08:45 | 23/01/202008:450

Edhe Konferenca Episkopale Italiane ka dalë kundër prezantuesit e drejtorit artistik të Festivalit të 70-të të muzikës italiane, Sanremo 2020.

E përditshmja zyrtare e kësaj Konference, gazeta “Avvenire” shkruan mbi deklaratat fyese të Amadeus ndaj grave duke theksuar se “ka momente që bën të mendosh se e ka bërë enkas, pasi Festivali, Sanremo, vlen sa ari.

E në vend që të kërkoj falje, shkruan e përditshmja, Amadeus thotë se e kanë keqkuptuar. “Avvenire” ka kritikuar dhe pjesëmarrjen e reperit Junior Cally në këtë event kaq të rëndësishëm. “I këndon femrës pa respekt e në një videoklip improvizon vrasjen e një gruaje”, shkruan e përditshmja e peshkopëve italianë që e konsideron të gabuar pjesëmarrjen e një këngëtari të tillë në Sanremo./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono