Konferenca e Donatorëve në Bruksel, Rama takon princin e Abu Dabit

schedule10:34 - 9 Shkurt, 2020

schedule 10:34 - 9 Shkurt, 2020

Kryeministri Edi Rama ndodhet në një vizitë zyrtare në Emiratet e Bashkuara Arabe, lidhur me rindërtimin pas tërmetit të  nëntorit dhe Konferencën e Donatorëve që do të mbahet në Bruksel në datë 17 shkurt.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, shefi i qeverisë ka postur në video gjatë takimit me Princin e Kurorës Sheikh Mohamed Bin Zayed Al Nahyan.

“Abu Dhabi, Emiratet e Bashkuara Arabe – Me Princin e Kurorës Sheikh Mohamed Bin Zayed Al Nahyan, enkas për Rindërtimin e Konferencën Donatorëve në Bruksel”, shkruan Rama./abcnews.al