Kompozitori i talenteve/ Ylli Kalaja, artisti që udhëheq vogëlushët drejt suksesit në art

schedule20:29 - 20 Maj, 2023

schedule 20:29 - 20 Maj, 2023

Këta janë artistët e rinj të muzikës shqiptare. Të vegjël, po me një pasion të madh për këngën. Për karrierën e tyre artistike po kujdeset artisti dhe kompozitori nga Fushe Kruja Ylli Kalaja.

Në një ambient në shtëpinë e tij, Ylli sëbashku me bashkëshorten u shërbejnë të vegjëlve që vijnë nga zonë të ndryshme të fushë Krujës që të ndjekin jetën artistike.

Triumfet e kanë shoqëruar gjatë gjithë jetës. Talenti i radhës së familjes Kalaja është mbesa. Ajo që në moshë të vogël ka arritur të bëjë krenar gjyshërit dhe prindërit.

Për të fushë kruja është qyteti i talenteve në muzikë. Ylli kujdeset që të ndjekë jetën artistike të nxënëve të tij edhe kur nisin studimet e larta.

Gjatë gjithë karrierës çmimet kanë qenë të shumta. Maestro siç e thërrasin fëmijët na tregon disa prej tyre.

Ai thotë se kjo punë përvec se i fal kënaqësi, edhe e frymëzon, e pa të cilën nuk bën dot./abcnews.al