Komenti i vëllait të Princeshës Diana për Kate Middleton tregon shumë për marrëdhënien e tyre

schedule16:22 - 12 Shtator, 2022

schedule 16:22 - 12 Shtator, 2022

Kate Middleton dhe Princ William iu dha zyrtarisht titulli i Princeshës dhe Princi i Uellsit, kur mbreti Charles III e konfirmoi atë në fjalimin e tij publik pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth.

Monarku i ri e njoftoi lajmin në fjalimin e tij të parë televiziv drejtuar popullit britanik që nga vdekja e nënës së tij, Mbretëreshës, dhe lajmi u prit ngrohtësisht nga publiku i gjerë.

Prindërit e William, Charles dhe Diana, ishin të fundit që mbajtën këtë titull dhe është një kënaqësi e veçantë që ai dhe Kate tani do të marrin mantelin.

Menjëherë pas njoftimit, vëllai i vogël i Dianës, Charles Spencer, ka postuar në Instagram një mesazh emocionues për fansat e tij, duke treguar se po i pranon me respekt zhvillimet.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Charles Spencer (@charles.earl.spencer)

58-vjeçari ndau një foto të mrekullueshme nga shtëpia e tij, Althorp, shtëpia stërgjyshore e familjes Spencer. Ai shkroi: ” Ne do ta mbajmë flamurin në @althorphouse të valëvitur në gjysmështizë deri në funeralin e Mbretëreshës”.

Gjesti i tij u prit ngrohtësisht nga fansat. “Duke treguar respekt të madh”, vuri në dukje njëri, ndërsa i dyti tha: ” Zoti e bekoftë. E di që djemtë e vlerësojnë respektin tuaj. ‘ Shumë fansa mbretërorë thjesht shkruan “Faleminderit” ose ndanë zemrat e dashurisë në komente.

Kujtojmë që Mbreti Charles deklaroi për Kate Middleton dhe Princin Uilliam: ” Sot, jam krenar që e krijoj Princin e Uellsit, Tywysog Cymru, vendin, titullin e të cilit kam qenë kaq i privilegjuar të mbaj gjatë një jete të tillë dhe të detyrës sime.”

“Me Katerinën në krah të tij, Princi dhe Princesha jonë e re e Uellsit, e di, do të vazhdojnë të frymëzojnë dhe udhëheqin bisedat tona kombëtare, duke ndihmuar në sjelljen e të margjinalizuarve në qendrën ku mund të jepet ndihma jetike.”/abcnews.al