Koleksioni Pranverë 2022 bën të lumtur çdo grua: Rikthehet trendi i takave

schedule14:12 - 21 Tetor, 2021

schedule 14:12 - 21 Tetor, 2021

Edhe pas dy vitesh, pothuajse, me pandeminë që ndryshoi krejtësisht mënyrën tonë të jetesës, mënyra e veshjes gjithashtu ndryshoi. Por tani, me kthimin në normalitetin tonë të vjetër, moda po bën një kthesë 360 gradë. Nga ku filluam të gjejmë “dashuri” në komoditetin e atleteve dhe këpucëve të sheshta, takat tashmë po vijnë të nënkuptojnë rikthimin e stilit glam.

Me pjesët komode që dominojnë paraqitjet tona gjatë gjithë bllokimit, koncepti i glamit, siç e kishim në mendje deri atëherë, u ripërcaktua. Kjo natyrisht nuk mund të ndikojë në paraqitjet tona, brenda dhe jashtë shtëpisë. Edhe tani, ne vishemi rehat. Copat e gardërobës, si thembrat, atëherë, të cilat dolën në vendin e dytë, po fillojnë të jenë përsëri pjesë e paraqitjeve tona, por përsëri më me ndrojtje. Me pak fjalë, na duhet pak më shumë kohë.

Stilet e reja në taka

Moda, megjithatë, nuk shkon gjithmonë paralelisht me disponimin tonë. Ndryshe nga ne, pasarelat e Pranverës 2022 dhe natyrisht, moda në stilin e rrugës, i jep përparësi takave, të të gjitha llojeve. Nga takat e holla të stiletos, stili gjeometrik, i gdhendur, vitet ’70 frymëzuan taka të trasha në çizme platformash deri tek kotelet më të lehta për të ecur dhe bllokuar takat.

Moda tani na jep lirinë për të përfshirë stile të ndryshme këpucësh në paraqitjet tona, përfshirë lloje të ndryshme takash. Kështu, koncepti klasik i takave çmitizohet dhe ne mirëpresim një brez të ri. Një që nuk anulon, aq lehtë zemrën, ngushëllimin që deri vonë kishte një rol kryesor në paraqitjet tona.

Këto lloje të reja takash, përveç lëshimit të veshjeve që na ofrojnë, kanë filluar të zgjojnë gjithnjë e më shumë interesin e femrave (të veshura mirë). Ideja që moda, ose në këtë rast takat, nuk është një “gjë” dhe veçanërisht se ato mund të vishen edhe me copa më të rastësishme të gardërobës, është vërtet çliruese.

Më poshtë, pamje nga moda e stilit të rrugës të koleksioneve Pranverë 2022 që festojnë kthimin e takave.

[email protected]
[email protected]

/abcnews.al