Klubi legjendar synon Simeonen

schedule23:29 - 7 Shkurt, 2023

schedule 23:29 - 7 Shkurt, 2023

Trajneri i Atletico Madrid, Diego Simeone mund të drejtojë Interin.

Sipas Fichajes, nëse Atletico dhe Simeone ndahen këtë verë, Interi do të jetë pretendenti kryesor, teksa Simone Inzaghi ka të ngjarë të largohet.

Si lojtar, Diego Simeone mbrojti ngjyrat e Nerazzurrëve nga viti 1996 deri në 1999.

Interi është i dyti në Serie A pas 21 javësh, 13 pikë prapa Napolit. /G.D abcnews.al/