“O Berat, Blendi Klosin pate fat”, surpriza në prezantimin e Bledi Çuçit, Gjiknuri: Gati për fitoren tjetër

schedule20:14 - 20 Shtator, 2021

schedule 20:14 - 20 Shtator, 2021

Sekretari i Përgjithshëm i PS Damian Gjiknuri ka prezantuar Bledi Çuçin si drejtues politik në qarkun e Beratit, ku do të pasojë Blendi Klosin.

Gjiknuri shprehet se riorganizimi e Partisë Socialiste në çdo strukturë është domosdoshmëri në mënyrë që në zgjedhjet vendore të dalim sërish fitues në të pesta bashkitë e Qarkut Berat.

“Në Berat, takim me strukturat e Partisë Socialiste ku prezantova Bledi Çuçin si drejtues Politik të këtij Qarku. Jam i bindur se Bledi do vijojë më tej dhe konsolidojë punën shumë të mirë që Blendi Klosi ka bërë në këtë Qark e që u reflektua edhe në rezultatin e 25 Prillit.

Riorganizimi e Partisë Socialiste në çdo strukturë është domosdoshmëri në mënyrë që në zgjedhjet vendore të dalim sërish fitues në të pesta bashkitë e Qarkut Berat”, shprehet Gjiknuri.

Gjatë prezantimit struktura e PS në Berat kishte përgatitur edhe një surprizë për Blendi Klosin. “O Berat me kandidat, Blendi Klosin pate fat”, shkruhej në një tabelë që u vendos pas krahëve të Klosit. m.v/abcnews.al