Klopp përmend disa herë klubin për të cilin mund të largohet nga Liverpool

schedule18:15 - 25 Qershor, 2022

schedule 18:15 - 25 Qershor, 2022

“Do të kisha fituar më shumë trofe atje”.

Jurgen Klopp ka shpjeguar pse nuk donte të largohej nga Liverpool nga Bayerni.

“Në cilin klub duhet të shkoj për të qenë në një situatë tjetër? Mund ta pyes Pep Guardiolën nëse është lodhur nga të gjitha këto fitore për të udhëhequr Manchester Cityn. Si është ideja? Po, nuk do të jetë, nuk e dua këtë.

Disa herë mund të shkoja te Bayern. Mund të them me besim se atje do të kisha fituar më shumë trofe në karrierën time, të paktën do të kisha pasur më shumë shanse për ta bërë këtë.

Por unë nuk e bëra. Unë kam një kontratë të vlefshme me Liverpool-in. Bota nuk është vetëm fituese. Shpresoj që bota të jetë plot me njerëz që duan të fitojnë. Përpiqem dhe ndonjëherë fitoj me njerëz të tjerë… Dhe jam i kënaqur me këtë”, tha kryetrajneri i Liverpool.

Vihet re se Bayern është afruar për ftesën e mundshme të Klopp me çdo ndryshim të trajnerit të skuadrës në gjashtë vitet e fundit. /abcnews.al/