Klopp i sinqertë: Nuk meritonim më shumë se një pikë!

schedule20:36 - 20 Tetor, 2019

schedule 20:36 - 20 Tetor, 2019

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, është shprehur shumë i zhgënjyer me paraqitjen e lojtarëve të tij në barazimin 1-1 ndaj Manchester United në “Old Trafford”. Tekniku gjerman foli menjëherë pas përfundimit të takimit, duke thënë:

“Një pikë, më mirë se asnjë pikë. Normalisht, duhet të luanim shumë më mirë seç bëmë sot. Gjithsesi, e pranojmë këtë rezultat dhe ecim përpara. Të jem i sinqertë, nuk meritonim më shumë se kaq. United është një ekip i fortë, gjithmonë të krijon probleme, pavarësisht situatës ku ndodhen.

Në Old Trafford është gjithmonë vështirë të luash. Jami zhgënjyer vetëm nga paraqitja që bëmë sot, megjithatë, shohim përpara”, përfundoi strategu gjerman./abcnews.al