“Klopp është një lider i madh”

schedule21:15 - 17 Shtator, 2022

schedule 21:15 - 17 Shtator, 2022

Sulmuesi i Liverpool, Roberto Firmino, vlerësoi kontributin e Jurgen Klopp në suksesin e tij.

Braziliani ka shtatë vite me Liverpool dhe së fundmi ka kaluar shifrën e 100 golave ​​për ekipin.

“Është e mahnitshme që Jurgen është ende me ne, ai gjithmonë më jep këshilla, ai është si një baba për mua. Jam shumë i lumtur që luaj nën drejtimin e një lideri të madh dhe një trajneri të jashtëzakonshëm”, citon sulmuesi 30-vjeçar. I jam mirënjohës për gjithçka që kam mësuar, si dhe për kontributin e tij në arritjet e Liverpool-it. Edhe duke folur në Bundesligë, gjithmonë e kam vërejtur qasjen e tij. Ndeshjet me Borussia Dortmundin e tij kanë qenë gjithmonë me interes të veçantë”, tha Firmino. /abcnews.al/

Jürgen Klopp on Wolves danger, making changes and talking goals with Firmino  - Liverpool FC