Klevis Balliu “shpërblehet” nga Berisha, merr detyrën e rëndësishme në PD

schedule19:11 - 27 Qershor, 2022

schedule 19:11 - 27 Qershor, 2022

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu, i cili ishte një nga mbështetësit e zjarrtë të “Foltores” të Sali Berishës, ka marrë një post të rëndësishëm në PD.

Balliu është emëruar Shef Organizimi i Partisë Demokratike. Ai do të jetë përgjegjës për organizimin e strukturave të PD.

Njoftimi:

Klevis Balliu është emëruar Shef Organizimi i Partisë Demokratike. Ai do të jetë përgjegjës për organizimin e strukturave të PD.

Pak ditë para protestës së 7 korrikut, Balliu, një ish-deputet i njohur për angazhime të forta në mbështetje të protestave dhe lëvizjeve qytetare, merr detyrën e re në strukturën organizative.

Balliu është autor i librit “Misioni i Unazës”, një prej betejave të Partisë Demokratike ku ai kishte një rol protagonist.

/Abcnews.al/