Kina drejt “fitores” së betejës me COVID 19, në 24 orë e fundit nuk shënohet asnjë rast

schedule08:03 - 19 Mars, 2020

schedule08:03 - 19 Mars, 2020

Kina dita ditës duket se po ja del me sukses  në betejën me koronaviruin. Gjatë 24 orëve të fundit nuk është raportuar asnjë person i prekur me COVID 19 në këtë shtet.

Sipas mediave vendase autoritetet shëndetësore të Kinës, theksojnë se 34 rastet e fundit në rajon janë të ardhura nga jashtë Kinës.

Ndërsa në të gjithë Ëuhanin u raportuan në 24 orët e fundit 8 vdekje. Kina raportoi më shumë se 81,000 të infektuar dhe mbi 3000 të vdekur./abcnews.al