Kim Kardashian dhuron 3,000 $ për nënën e katër fëmijëve që humbi burrin nga Covid

schedule22:23 - 28 Shtator, 2021

schedule 22:23 - 28 Shtator, 2021

Kim Kardashian është në kryefjala në lajme përsëri. Ylli i realitety show-t dhuroi 3,000 dollarë për një nënë të katër fëmijëve, e cila kërkoi paratë në mënyrë që familja e saj të mos humbiste shtëpinë e saj.

Angelia Cantrell, nënë e djemve binjakë dhe një vajze, tregoi në faqen që krijoi në GoFundMe se burri i saj vdiq nga Covid-19 dhe ajo humbi punën e saj për shkak të pandemisë, e cila çoi në shumë pushime nga puna.

“Gjatë gjithë kësaj kohe, fatkeqësisht, faturat tona janë kthyer, pasi unë mund të paguaj vetëm minimumin e nevojshëm,” shkroi Cantrell në faqen e saj.

Lista e dhurimeve zbuloi se “Kim Kardashian West” i dha nënës 3,000 dollarë dhe shumë burime konfirmuan për Page Six se ajo në të vërtetë kishte bërë dhurimin.

Madje thuhet se nuk donte që emri i saj të dilte në faqe. “Kim e bëri donacionin. Ajo donte ta bënte atë në mënyrë anonime dhe dha të gjithë shumën që i kërkoi nëna kur bëri postimin, e cila ishte 3,000 dollarë” sipas një burimi.

Përfaqësuesit e 40-vjeçares Kardashian nuk iu përgjigjën menjëherë një kërkese nga faqja e internetit për një koment.

Cantrell gjithashtu vuri në dukje në faqen e saj se ajo duhej të rrisë objektivin e saj pas përmbushjes së saj nga Kim Kardashian, në mënyrë që të “shlyejë faturat që janë shumë prapa”.