Ilir Meta: Këtu më keni edhe për 50 vite

schedule13:19 - 14 Janar, 2022

schedule 13:19 - 14 Janar, 2022

Presidenti Ilir Meta u shpreh se do të jetë në jetën politike për një kohë të gjatë.

Pyetjes së gazetarëve se çfarë do të pas mbylljes së mandatit si Presidenti, Meta tha se do të ishte këtu për disa dekada.

Mos kini merak fare! Do të më kini këtu për 30, 40 dhe 50 vite”, tha ai.

Presidenti u shpreh se nuk ka frikë nga populli dhe se mund të dalë lirshëm në rrugë, ndryshe nga ata që ai tha se vidhnin taksat e qytetarëve të Shqipërisë. /abcnews.al