Këto shenja të horoskopit do të hiqnin dorë nga liria e tyre, vetëm për këto lloje marrëdhëniesh

schedule19:24 - 30 Korrik, 2022

schedule 19:24 - 30 Korrik, 2022

Zgjedhja e të qenit beqar derisa të gjeni marrëdhënien “perfekte” që kërkoni është diçka që u ndodh shumë njerëzve. Por cila është marrëdhënia ideale për të gjithë? Si do ta kuptoni kur të ndodhë?

E sigurt është se ne duhet të qëndrojmë të hapur ndaj perspektivave dhe të mos vendosim pengesa për arsye të parëndësishme në marrëdhëniet tona të ardhshme. Për të gjithë ekziston mundësia për të dashuruar dhe për t’u dashuruar, ndaj le ta lëmë jetën të na befasojë pak, pasi çdo moment i bukur që jetojmë është unik.

Ne mund të kemi shumë ose pak marrëdhënie, të rëndësishme ose të parëndësishme dhe shpesh mendojmë se jemi mashtruar ose se ne vetë kemi mashtruar palën tjetër. Por, me siguri disa nga marrëdhëniet tona do të ndryshojnë nga të tjerat dhe atëherë duhet të ndalemi dhe të pyesim veten: “A duhet ta mbaj këtë person në jetën time, pasi lidhja forcohet?”

Demi

Demi, qëllimi i jetës suaj është të gjeni një person me të cilin do të ndiheni të sigurt dhe në këmbim do të jeni besnik dhe thellësisht të përkushtuar për jetën. Sigurisht, keni nevojë edhe për sfida në marrëdhënie, gjë që ju lejon të jeni në një luftë të vazhdueshme emocionale. Sigurisht, partneri juaj i mundshëm duhet t’ju dojë dhe të ndjejë se jeni diçka e vlefshme në jetën e tij. Por në të njëjtën kohë, për t’ju sfiduar në një farë mënyre, në mënyrë që të dilni nga zona e sigurisë që shpesh i drejtoheni.

Virgjëresha

Virgjëresha, ju dëshironi mbi të gjitha një marrëdhënie të sinqertë ku nuk do të ketë vend për spekulime dhe kthesa të padëshiruara. Një marrëdhënie ku partneri juaj do të vlerësojë ndjenjat tuaja edhe nëse nuk jeni një person shumë ekspresiv. Partneri juaj i jetës duhet të jetë plotësisht i sinqertë dhe “i hapur” kur shprehet – për të gjitha temat. Gjithashtu, keni nevojën më të thellë që ai t’ju tregojë se dëshiron dhe kujdeset për ju.

Bricjapi

Bricjap, do të mbeteni beqarë derisa të gjeni një marrëdhënie të bukur dhe të thellë në të cilën do të ndiheni të pranuar. Do të jeni gati për hapin e madh kur partneri i ardhshëm t’ju dojë së bashku me tendencat tuaja serioze, konservatore dhe ambicioze. Por kjo nuk është gjithçka që ju nevojitet. Ju gjithashtu keni nevojë për një partner që nxjerr në pah anën tuaj të ngathët, ndan sekrete të vogla fajtore dhe të pafajshme dhe ju bën të qeshni si askush tjetër. /abcnews.al