Këto janë ushqimet që familja mbretërore është e ndaluar të hajë

schedule16:06 - 18 Tetor, 2021

schedule 16:06 - 18 Tetor, 2021

Pavarësisht se si e bëjmë këtë, përkatësia në familjen mbretërore ka përparësitë e saj: Jo vetëm që jetoni në luks, por jeni gjithashtu një nga ata pak me fat që keni mundësinë të martoheni në Ëestminster Abbey. Por duket se për të marrë të gjitha këto privilegje duhet të bëni një kompromis shumë të rëndësishëm: Duhet të jeni të gatshëm të hiqni dorë nga disa nga ushqimet tuaja të preferuara.

Më konkretisht, ekziston një lloj ushqimi që historikisht është e ndaluar të porosisë familja mbretërore kur hanë jashtë. Bëhet fjalë për butakët, nga të cilët trashëgimtarët e fronit, por edhe të afërmit e tyre të ngushtë, janë larg, pasi konsiderohet se ekziston një rrezik i madh për t’u helmuar prej tyre. Përveç këtyre, megjithatë, familjes mbretërore i ndalohet të konsumojë mish të papërpunuar dhe ujë çezme nga vendet e huaja, në mënyrë që të heqë qafe sëmundjet e mundshme që mund të ndikojnë negativisht në orarin e saj të ngjeshur.

Me sa duket, mbretëresha është e gatshme të ndjekë këtë traditë, edhe pse shumë nga brezat e rinj, si Princi Charles, dihet se i injorojnë këto sugjerime./abcnews.al