Kërkon rindërtimin e Teatrit ashtu siç ishte, Aleanca vazhdon me mbledhjen e firmave në Shkodër

schedule18:10 - 23 Maj, 2020

schedule 18:10 - 23 Maj, 2020

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka vazhduar me protestat sensibilizuese edhe Shkodër pas Durrësit dhe Tiranës. Gjatë protestës janë mbledhur firma për peticionin që kërkon rindërtimin e teatrit.

Ky është qyteti i tretë ku Aleanca ka ndalur për të mbledhur firma që pas shembjes së Teatrit Kombëtar.

Aleanca kërkon rindërtimin e godinës ashtu siç ishte, në të njëjtin vend dhe për këtë po mbledh firma.

Firmat janë mbledhur para Teatrit Migjeni në Shkodër. /abcnews.al/