Këngëtarja e njohur shet shtëpinë që kishte pranë Princit Harry dhe Meghan Markle

schedule18:08 - 29 Shtator, 2022

schedule 18:08 - 29 Shtator, 2022

Princi Harry dhe Meghan Markle janë gati të humbasin një fqinj shumë të famshëm pasi Ariana Grande shiti shtëpinë e saj historike në Montecito prej 9.1 milionë dollarësh.

Këngëtarja “God Is a Woman” e bleu shtëpinë nga Ellen DeGeneres dy vjet më parë dhe deri vonë jetonte atje me bashkëshortin e saj Dalton Gomez. Megjithatë, me dy shtëpi të tjera në Los Anxhelos, duke përfshirë një shtëpi pushimi që ajo bleu nga Cameron Diaz këtë vit.

Shtëpia historike Porter iu nënshtrua rinovimeve të mëdha gjatë katër muajve që ishte në pronësi të Ellen dhe gruas së tij, Portia de Rossi në 2020 dhe përmban dy kuzhina dhe dhoma ngrënie të veçanta, dy banja, dy sallone dhe një bibliotekë.

Ariana Grande ka shitur shtëpinë e saj

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande)

Këngëtarja e njohur

Shtëpia u ndërtua fillimisht në vitet 1700, përpara se të rinovohej në Kaliforni dhe më pas të rindërtohej si një rezidencë e stilit Tudor.

Edhe pse identiteti i blerësit të ri nuk është bërë ende i ditur, përflitet se shtëpia është blerë nga një i madh hollivudian. Shitja vjen vetëm disa javë pasi Jennifer Aniston bleu gjithashtu një rezidencë Montecito prej 14.8 milionë dollarësh, e cila fillimisht u ble nga Oprah në fillim të vitit 2021 për 10.5 milionë dollarë./abcnews.al