Këngëtari i njohur martohet për herë të pestë në moshën 78-vjeçare

schedule20:07 - 14 Tetor, 2021

schedule 20:07 - 14 Tetor, 2021

Rokeri i “Pink Floyd”, Roger Waters është martuar me gruan e tij të pestë, Kamilah Chavis në vilën e tij në Bridgehampton në New York, të cilën e bleu në vitin 2010 për 16.2 milionë dollarë.

Lajmin e bukur e ka dhënë vetë ai përmes disa fotove të publikuara në Instagram  dhe Twitter nga dita e tyre e veçantë.

“Jam shumë i lumtur, më në fund një mbrojtëse”, ka shkruar 78-vjeçari krahas fotove.

Sipas DailyMail, Kamilah kishte zgjedhur një fustan nusërie të bardhë me dantellë ndërsa pranoi unazën nga Waters.

Ceremonia u zhvillua pranë buzës së ujit dhe çifti u pa duke mbyllur buzët në një çast romantik.

Ndërkohë nuk dihet asgjë tjetër për Kamilah, e cila preferon të qëndrojë jashtë vëmendjes, por dyshja njihen mes vete prej vitesh./abcnews.al