Kendall Jenner nuk gjen qetësi, merr urdhër mbrojtjeje ndaj një tjetër përndjekës

schedule10:11 - 24 Prill, 2021

schedule 10:11 - 24 Prill, 2021

Vetëm pak kohë pasi mori urdhër mbrojtjeje nga një përndjekës, Kendall Jenner është përballur me një tjetër situatë të ngjashme. Supermodelja 25-vjeçare mori urdhër 5 vjeçar nga Maik Bowker, por tashmë dhe një 27-vjeçar, Shaquan King, ishte fiksuar pas saj, sipas TMZ.

Siguria: Supermodeles 25-vjeçare iu dha edhe një urdhër ndalimi tjetër pesë-vjeçar kundër një 27-vjeçari të quajtur Shaquan King, sipas TMZ

King u urdhërua nga gjykata në Los Angeles të qëndrojë më shumë se 100 metra larg nga Jenner, me motrën e saj, Kylie dhe nënën e tyre, Kris. 27-vjeçari kishte arritur të futej në pronën e saj, duke përplasur dritaret e shtëpisë përpara se siguria ta kapte atë.

Siguria: Ai gjithashtu përplasi dritaret në shtëpinë e saj para se siguria private e Jenner ta kapte atë

Ndërsa King u arrestua nga policia e Los Angeles, qëndrimi i tij në burg ishte i shkurtër, thuhet se ishte vetëm gjashtë orë, për shkak të protokolleve Covid-19. Atij tashmë i ndalohet të kontaktojë tre anëtarët e familjes Kardashian-Jenner, si dhe të afrohet në shtëpitë e tyre, vendet e punës dhe automjetet për pesë vitet e ardhshme.

Një tjetër stalker: Stalker tjetër i Jenner, Bowker, dyshohet se planifikonte të voziste në të gjithë vendin dhe të blinte një armë zjarri të paligjshme për të vrarë si supermodelen, ashtu edhe veten

/abcnews.al