Kendall Jenner merr urdhër mbrojtjeje pas u kërcënua për vdekje

schedule13:54 - 30 Mars, 2021

schedule 13:54 - 30 Mars, 2021

Kendall Jenner është marrë në mbrojtje nga policia pasi një 24-vjeçar e kërcënoi me vdekje. Supermodelja thuhet se bëri kërkesë në gjykatë për një urdhër ndalimi ndaj 24 vjeçarit Malik Bowker.

Sipas dokumenteve të siguruara nga TMZ, Kendall është informuar nga një dedektiv rreth planit të Malik, i cili kishte planifikuar të blinte një armë për ta qëlluar atë, më pas dhe veten.  Malik ndodhet përkohësisht në një spital psikiatrik në një spital në Los Angeles, por nuk përjashtohet mundësia që të dalë së shpejti.

Kendall Jenner Denies Pregnancy After Kris Jenner Tweet

Modelja është e tmerruar nga fakti se ai do të përpiqet ta lëndojë nëse del nga spitali. Bowker duhet të qëndrojë 100 metra larg modeles. Jenner është shprehur se nuk e ka takuar kurrë 24-vjeçarin, dhe se kërcënimet e tij i kanë shkaktuar shqetësime të mëdha emocionale dhe ankth. /abcnews.al

Why Kendall Jenner's tequila is being criticized when Clooney's wasn't

Kendall Jenner Responds to Rumor She Photoshopped Herself at Black Lives  Matter Protest