“Kemi një muaj e gjysmë për ta rikthyer Juventus ku i takon”, fjalimi mbreslënës i Danilos drejtuar shokëve

schedule18:51 - 29 Shtator, 2022

schedule 18:51 - 29 Shtator, 2022

Danilo iu drejtua bashkëlojtarëve duke i motivuar ata.

Juventus ishte në formë të keqe para udhëtimit të lojtarëve në ekipet kombëtare, dhe tani duhet të kthehen dhe të fillojnë të fitojnë menjëherë për të shpëtuar sezonin e tyre shkruan abcnews.al.

Danilo e kupton këtë në mënyrë të përsosur dhe, duke u larguar nga vendndodhja e kombëtares braziliane, këmbëngul se një muaj e gjysmë tjetër para Kupës së Botës në Katar do të jetë shumë i rëndësishëm për klubin.

Pas fitores 5-1 të Brazilit ndaj Tunizisë, mbrojtësi i Juventusit deklaroi: “Tani kemi një muaj e gjysmë garë për ta rikthyer Juventusin aty ku i takon. Ne e dimë se skuadra jonë ka gjithçka për të fituar sërish është në mentalitetin tonë, tani duhet të fokusohemi te suksesi i klubit”. /G.D abcnews.al/