Kavajë, dorëzohet në polici ish-drejtori i Hipotekës Seid Cikalleshi

schedule15:46 - 16 Nëntor, 2017

schedule 15:46 - 16 Nëntor, 2017

Është vetëdorëzuar në polici ish-kreu i Hipotekës së Kavajës, Seid Cikalleshi. Ai ishte shpallur në kërkim nga policia, pasi për të kishte një masë sigurimi “arrest me burg” të caktuar në mungesë nga Gjykata e Kavajës, si pjesë e një rrjeti që tjetërsonte prona në Spillé.

Për të dhe 7 persona të tjerë, që gjithashtu kishin një masë sigurimi “arrest me burg”, të dhënë në mungesë, sot është bërë rivlerësimi i masës nga Gjykata e Kavajës.

Ndërsa nesër pritet të dalin para kësaj gjykate 3 persona të tjerë, Altin Çoba, drejtor i Aluiznit Kavajë, Behgjet Pjeci,ish-kryetar i komunës Kryevidh dhe Dashnor Çullhaj, ish-zyrtar i komunës Kryevidh- Kavajë, të cilët janë ndaluar në 14 nëntor me urdhër-ndalimi nga Prokuroria Kavajë.

Nga hetimet e deritanishme, rezulton se pjesën më të madhe të kësaj toke me sipërfaqe 36 ha, e kanë përfituar familjarë të ish-nënprefektit Fatos Kaja dhe të ish-kryetarit të Bashkisë së Kavajës Elvis Rroshi./abcnews.al