Kate Winslet zbulon vështirësitë në fillimet e karrierës: Më shqetësonin për peshën

schedule08:01 - 7 Dhjetor, 2022

schedule 08:01 - 7 Dhjetor, 2022

Kate Winslet mund të konsiderohet si një nga aktoret më magjepsëse të Hollivudit që ka shkëlqyer në rolet kryesore në filma si “Titanic” dhe “Eternal Sunshine of the Spotless Mind”, por në fillim të karrierës së saj ajo u përball me vështirësi për shkak të llojit të saj trupor.

Siç zbuloi ylli në një intervistë për Sunday Times, “kur isha më e re agjenti im merrte telefonata duke e pyetur “si është pesha e saj?” Aktorja 47-vjeçare shpjegoi se në një moment ajo pushoi së shqetësuari për peshën e saj dhe filloi të dëshironte të ” ishte ajo aktorja që lëviz fytyrën dhe ka një trup që lëkundet “.

Ajo që ka qenë e vështirë për të, tha ajo, janë titujt e tabloidëve për trupin e saj: ” Ishte shumë e vështirë të kisha ‘News of the World’ në derën time të përparme, por tani nuk është asgjë. Fraza ‘lajmet e sotme’ të nesërmen ‘nuk ekziston më’, tha ajo për epokën e sotme me gjithçka të regjistruar në internet dhe rrjete sociale.

Madje në të kaluarën aktorja i ka këshilluar kolegët e saj më të rinj që të jenë të kujdesshëm pasi gabimet e tyre mund t’i zënë në të ardhmen: “Ajo gjë që bëre kur ishe e dehur, mund të të kthehet përsëri. Të kesh vazhdimisht kujdes si aktor i ri është diçka shumë ndryshe sot, duhet të jetë shumë e vështirë”./abcnews.al