Kate Middleton theu traditën mbretërore 115-vjeçare

schedule12:54 - 20 Mars, 2023

schedule 12:54 - 20 Mars, 2023

Kate Middleton i është përkushtuar detyrave të saj mbretërore dhe së fundmi iu bashkua Princit William për Ditën e Shën Patrikut me pamjen që mahniti audiencën e saj. Megjithatë, Kate është gjithashtu një grua që i vendos fëmijët e saj të parët.

Në vitin 2016, Kate theu një traditë 115-vjeçare për të kaluar kohë me dy fëmijët e saj më të mëdhenj, George dhe Charlotte. Pallati Kensington befasoi fansat mbretërorë në atë kohë me një deklaratë duke njoftuar se Dukesha e atëhershme e Kembrixhit nuk do t’u jepte shamroqe Gardës së parë irlandeze të Urdhrit në ditën e Shën Patrikut.

Ky ritual është kryer kryesisht nga femrat mbretërore që nga viti 1901, kur Princesha Alexandra vendosi traditën, ndërsa Kate Middleton e ka shoqëruar William në ceremoni që nga viti 2011 kur ata u martuan.

Megjithatë, ajo zgjodhi të mos e bënte këtë përpara turneut në Indi dhe Butan, në mënyrë që të mund të kalonte kohë me Princin George dhe Princeshën Charlotte, të cilët ishin përkatësisht dy vjeç e 10 muajshe, me shumë që shprehën publikisht zhgënjimin e tyre për Princeshën aktuale të Uellsit./abcnews.al