KATAR/ Shpërthen zjarri pranë stadiumit ku do të luhet Argjentinë-Meksikë

schedule17:09 - 26 Nëntor, 2022

schedule 17:09 - 26 Nëntor, 2022

Autoritetet në Katar kanë konfirmuar se një zjarr shpërtheu të shtunën në një ndërtesë në ndërtim e sipër në një qytet të sapondërtuar ku një ndeshje e Kupës së Botës mes Meksikës dhe Argjeninës e cila starton sot  në 20:00

Ministria e Brendshme e Katarit tha se zjarri filloi pak pas mesditës me kohën lokale në një ishull që është pjesë e qytetit të Lusail.

Zjarri ishte rreth 3.5 km nga stadiumi Lusail, teksa tifozët e Kupës së Botës grumbulloheshin midis dyqaneve dhe restoranteve të tij. Nuk raportohet për të lënduar. /G.D abcnews.al/