Karamelo nga Korça: Vendimi për Tahiri inkurajues, por aspak ndëshkues

schedule13:23 - 21 Shtator, 2019

schedule 13:23 - 21 Shtator, 2019

Deputeti i opozitës parlamentare Ligoraq Karamelo ka komentuar nga Korça vendimin e gjykatës për ish ministrin e Brendshëm Sajmir Tahiri. Sipas tij dënimi për Tahirin ishte inkurajues, por aspak ndëshkues. Karamelo thotë se në vendim ka mospërputhje mes akuzave të ngritura nga prokuroria dhe konkluzionit të gjykatës. /ABC news Albania 24/7