Kapen me 45 kg marijuanë në automjet, arreston dy shqiptarë

schedule13:59 - 12 Dhjetor, 2017

schedule 13:59 - 12 Dhjetor, 2017

Tre korrierë droge të cilët udhëtonin me dy automjete duke transportuar 45 kilogramë marijuanë u arrestuan nga policia italiane në Katania. Ata janë dy shtetasit shquptarë Viktor Dalipaj 42 vjec, Arsen Hoxha 36 vjec dhe shtetasi Italian Xhuzepe Ruso 40 vjec. Të tre udhëtonin nga Mesina për në Katania ndërsa droga u gjet në automjetin e shtetasit Italian. Të arrestuarit akuzohen për transport dhe shpërndarje droge dhe aktualisht ndodhen në burgun e Katanias./abcnews.al