Kapen dy “skifterët” në Itali, po tentonin të hynin në një banesë

schedule08:38 - 30 Korrik, 2021

schedule 08:38 - 30 Korrik, 2021

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane.  Mësohet se shqiptarët janë të moshave 49 dhe 48 vjeç ata janë kapur teksa tentonin që të hynin në një banesë.

Ata kishin me vete një mjet për të hapur dritaret dhe u përpoqën t’i shpëtonin arrestimit por pa sukses.

Dy hajdutët ishin të njohur për policinë pasi ata ishin ndaluar për të njëjtën vepër edhe në vitin 2019./abcnews.al/