Kanosi dy të rinj me sëpatë dhe u theu xhamin e makinës, arrestohet 32-vjeçari në Kuçovë

schedule09:28 - 17 Prill, 2021

schedule 09:28 - 17 Prill, 2021

Një 32-vjeçar është arrestuar nga policia në Kuçovë, pasi ka kanosur dy persona. në pranga ka rënë M.L., 32 vjeç, banues në fshatin Magjatë, Kuçovë.

Ky i fundit, sipas uniformave blu ka kanosur me sëpatë, si dhe u ka thyer xhamin e mjetit shtetasve S.Sh., 24 vjeç dhe K.Rr., 20 vjeç, të dy banues në Elbasan.

“Nga specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Kuçovë, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit M.L., 32 vjeç, banues në fshatin Magjatë, Kuçovë.

Arrestimi i tij u bë pasi në fshatin Magjatë ka kanosur me sëpatë, si dhe u ka thyer xhamin e mjetit shtetasve S.Sh., 24 vjeç dhe K.Rr., 20 vjeç, të dy banues në Elbasan.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprat penale “Shkatërrim i pronës” dhe “Kanosja”, njofton policia.