Kanceri i merr jetën aktorit të njohur hollivudian

schedule20:23 - 22 Tetor, 2021

schedule 20:23 - 22 Tetor, 2021

Peter Scolari ka ndërruar jetë pas nje beteje dy vjeçare me kancerin. Aktori, që u bë i famshëm së bashku me Tom Hanks në “Bosom Buddies” ndërroi jetë të premten në mëngjes në moshën 66-vjeçare. Lajmin e konfirmoi për CNN menaxherja e tij, Ellen Lubin Sanitsky.

Scolari u shfaq në shumë filma dhe seri televizive gjatë karrierës së tij, duke përfshirë “Newhart”, “Murphy Brown” dhe “The Good Fight”. Scolari u nominua tre herë për një Emmy për rolin e tij në “Newhart”, dhe përfundimisht fitoi trofeun në vitin 2016 me interpretimin në “Girls”.

Ylli i Bosom Buddies, Peter Scolari, ka ndërruar jetë në moshën 66-vjeçare pas një beteje dyvjeçare me kancerin

Ishte “Bosom Buddies” që e bëri Scolari një yll. Ai dhe Hanks luajtën si shokë dhome që visheshin si gra në mënyrë që të mund të jetonin në një apartament të përballueshëm në një ndërtesë vetëm për gratë.

Scolari, i cili vdiq të premten në mëngjes, luajti përballë Tom Hanks në serialin e anuluar të komedisë Bosom Buddies, i cili pa të dy luanin burra duke u veshur në mënyrë që të jetonin në një pronë të përballueshme, vetëm për gratë.

Scolari ishte gjithashtu një aktor i arrirë i skenës, duke u shfaqur në Broadway duke përfshirë “Hairspray” dhe “Wicked”. Ai gjithashtu u shfaq në skenë me Hanks në “Lucky Guy” në 2013.

Scolari dhe Hanks në Bosom Buddies

/abcnews.al