“Kam kaluar zyrtarisht në gjininë asnjanëse”, këngëtarja e njohur befason me deklaratën

schedule14:51 - 19 Maj, 2021

schedule 14:51 - 19 Maj, 2021

Këngëtarja e njohur, Demi Lovato është deklaruar si e papërcaktuar në gjini.

Demi do t’i përdorë përemrat ai dhe ajo për veten e saj, duke u shprehur: “Jam akoma duke mësuar dhe duke ardhur në veten time”.

Sipas The Guardian, artistja me famë botërore ka njoftuar se tashmë ka zyrtarisht një identitet gjinor jo binar (të papërcaktuar).

Lajmin e ka dhënë vetë Lovato përmes një video të publikuar në Instagram.

”Kjo ka ardhur pas shumë punimesh shëruese dhe vetë-reflektuese. Unë jam ende duke mësuar dhe po hyj në vetvete, dhe nuk pretendoj të jem eksperte ose zëdhënëse. Ndarja e kësaj me ju tani hap një tjetër nivel të cenueshmërisë për mua. Po e bëj këtë për ata atje që nuk kanë qenë në gjendje të ndajnë se kush janë në të vërtetë me të dashurit e tyre. Ju lutemi vazhdoni të jetoni në të vërtetat tuaja dhe ta dini se po dërgoj aq shumë dashuri në rrugën tuaj”.

Gjithashtu Demi e ka përshkruar seksualitetin e saj si të rrjedhshëm, duke thënë në vitin 2020 se njerëzit ishin “ende duke e kuptuar atë” dhe u kishte thënë prindërve të saj në vitin 2017 “që unë pashë veten duke përfunduar në martesë ndoshta me një grua”. Ajo gjithashtu tha: “Unë mendoj se dashuria është dashuri. Mund ta gjeni në çdo gjini”./abcnews.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Demi Lovato (@ddlovato)