Kallashnikov në vend të fishekzjarrit, e pësojnë dy persona në Burrel, policia u gjen edhe dinamit

schedule11:48 - 1 Janar, 2022

schedule 11:48 - 1 Janar, 2022

Mat – Rreth orës 00.20, në lagjen “Drita”, Burrel, janë dëgjuar të shtëna armësh dhe menjëherë policia ka shkuar në vendin e ngjarjes.

Policia ka mundur të kap dhe shoqëroj G. K., 42 vjeç; dhe M. K., 21 vjeç, pasi dyshohet se kanë qëlluar me armë zjarri në ajër pranë banesës së tyre.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit G. K., dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë shtetasi M. K., të dy banues në Burrel.

Sekuestrohet arma e zjarrit automatik, 35 fishek, një kallëp dinamiti, tre kapsolle detonatore dhe 3 gëzhoja në vendin e ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Mat, për veprime të mëtejshme.

/abcnews.al/