Kalaja e Ali Pashës në Porto Palermo, turistë nga e gjithë bota të mahnitur

schedule19:31 - 1 Gusht, 2019

schedule 19:31 - 1 Gusht, 2019

Kamera e Edicionit Veror këtë të enjte është ndaluar në kalanë e Ali Pashë Tepelenës në Porto Palermo. Ajo vizitohet nga qindra vizitorë vendas dhe të huaj çdo ditë nga ora 09-19. Hyrja kushton vetëm 100 lekë të reja.

Të pyetur nga ABC News turistët thonë se ua kanë  rekomaduar guidat turistike, apo duke ecur me makinat e tyre përgjatë bregut. Ata shprehen se janë të mahnitur nga pamja, por edhe nga ftohtësia brenda në kala. /abcnews.al