Kadilli i kthehet Berishës: Je viktimë e një skuthi dhe modelit që krijove për 30 vite, s’fole kur Basha humbi

schedule22:24 - 9 Shtator, 2021

schedule 22:24 - 9 Shtator, 2021

Ish-kandidati për kryetar të Partisë Demokratike Fatbardh Kadilli kritikoi qëndrimin e Berishës pas fitores së dytë radhazi të Partisë Socialiste. Kadilli i tha Berishës në “Opinion”, se sot ai është viktimë e modelit që ka krijuar vetë për 30 vite.

“Jeni viktimë e një skuthi. Sovraniteti i partisë nuk është vetë kur nënshtrohesh para ndërkombëtarëve. Kjo parti i është nënshtruar për vite me radhë e kryetarokracisë. Jeni sot viktima e modelit që keni krijuar për 30 vite. Jeni viktima e tij siç jemi të gjithë bashkë.

Nuk reaguat kështu kur dy palë zgjedhje rresht prodhuan të njëjtin kryeministër. Ka një monopolizim në politikë. Forca e zotit Berisha, premtimi ka qenë që do të fliste kur të shihte humbjen e dytë radhazi për të shpëtuar opozitarizmin”, tha Kadilli. m.v/abcnews.al